Cfarë do të hanë për Krishtlindje mbretëresha Elisabetë dhe pjesa tjetër e familjes mbretërore!  

Mbretëresha 92 vjecare do të jetë me familjen e saj këtën Krishtlindje, por kurioziteti mbi menynë e darkës së saj, princit Filip, Charlesit, Williamit, Harry-t, Meghanit dhe Kate-it, është I madh. Atë e tregon shefi I kuzhinës, Darren McGrady. Monarkja, dhe këtu nuk ështe se cuditemi shumë, preferon recetat tradicionale kur vjen fjala tek festat. Cdo vit, ajo përzgjidhka të njëjta gjëra:

Antipastë: Sallatë me karavidhe

Pjatë kryesore: Gjel deti në furrë me karrota, pastinak dhe lakër Brukseli

Ëmbëlsirë: Pudingu i Krishtlindjeve me kremë konjaku

Interesante, po si shumë e lehtë duket apo jo?

Previous ArticleNext Article