Për kë do të këndojë Ardit Gjebrea sonte tek Kënga Magjike!!

Kënga Magjikë ka sjellë plot surpriza për publikun, dhe duket se arsenali i saj nuk është shteruar ende!! Mbrëmjen e sotme, në skenë do te jetë vetë Ardit Gjebrea, jo më thjesht si prezantues, por edhe si këngëtar. Ai do të interepretojë një këngë me muzikë të Flori Mumajesit, tekstin e së cilës e ka shkruar vetë.

Krijimi titullohet “ Kur them ajo“, dhe është një dedikim për nënën e Arditit, e cila u nda nga jeta disa muaj më parë. “Kur një njeri i shtrenjtë largohet nga jeta jote, të ikën gjithcka, por a mund ta fshish emrin dhe të thuash ajo? Është e pamundur ,“ tha prezantuesi tek “ Thumb“.  Nata finale e festivalit paska ndërkohë edhe një surprizë tjetër, performancën live të tenorit shqiptar me karrierë ndërkombëtare, Saimir Pirgu.

Previous ArticleNext Article