5 prerje flokësh për t’u dukur më e re në moshë

Një gabim në prerjen e flokëve mund t’ju bëjë të ngjani më e madhe në moshë, ndaj këshillohuni para se të vendosni për modelin që dëshironi. Njihuni me pesë modele me të cilat do të ngjani më e re.

Të shkurtër

Charlize Theron

 

 

 

 

 

Nëse dini të guxoni, provoni t’i prisni flokët shkurt si Charlize Theron, e cila edhe pse ka mbushur të 40-at ngjan më e re. Flokët e shkurtër nxjerrin në pah tiparet kryesorë që janë buzët dhe sytë.

Asimetrike

Anne Hathaway

 

 

 

 

Ky model flokësh i zgjedhur nga Anne Hathaway, stilizon pamjen përmes gjatësisë në pjesën anësore dhe shkurtimeve drastike pas, që i japin fytyrës një pamje dinamike.

Kasketë

Kriten Stewart

 

 

 

 

Nëse nuk i pëlqeni flokët e shkurtër apo asimetrikë, atëherë mund t’ë zgjidhni t’i stiloni me pak xhel, duke zgjedhur modelin ‘kasketë’, siç ka bërë edhe aktorja Kristen Stewart.

Me shkallëzim
Karlie Kloss

 

 

 

Gjatësia e flokëve është në proporcion me moshën, ndaj askush mund të zgjidhni modelin e Karlie Kloss, me një shkallëzim të lehtë, por të sofistikuar, i cili fsheh shumë defekte.

Me onde 

Sarah Jessica Parker

 

 

 

Nëse keni flokë me onde si Sarah Jessica Parker apo me shumë kaçurrela, mos i ndryshoni, sepse kjo dallgë flokësh janë një stil unik, i cili nxjerr në pah anën tuaj natyrale.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *