Strijat, nepsi, kilet: 15 gjërat që nuk i dini për shtazëninë e Elita Rudit

Elita Rudi ka gjetur kohën për të realizuar një sesion pyetje-përgjigjesh me ndjekësit në Instagram duke zbuluar shumë gjëra dhe kuriozitete që nuk i dinim për këtë periudhë të ëmbël pritjeje të moderatores. Ajo ka treguar se shumë shpejt do të zbuloi edhe gjininë e fëmijës që pret me reperin Gjiko ndërsa sa i përket pyetjeve që lidhen me kilogramët e marra në shtatzëninë ëhstë përgjigjur me humor se tashmë nga fundii shtatzënisë nuk guxon as të peshohet.

Por cilat janë 15 gjëra që na zbuloi moderatorja për shtatzëninë e saj:

1- Reagimi i parë kur mori vesh se do bëhej me fëmijë: ka blerë edhe 47 teste të tjera në farmaci paëi nuk i besonte syve nga gëzimi.

2- Fëmija nuk ka ardhur pa planifikim, por ka qenë i shumëpritur për çiftin e shoëbizit sepse siç tregon 25-vjeçarja e vetmja gjë që prisnin ishte që testi të dilte pozitiv.

3- Sa i përket blerjeve për bebin, Elita tregon se i ka përfunduar ato dhe ajo që i ka mbetur është vetëm karroca.

4- Elita nuk konsumon ushqimet që ka pas ngrënë përpara se të mbeste shtatzënë pasi nuk i duron dot madje as nuk mundet t’i shoh.

5- Ushqimet që konsumon më sshumë janë limoni dhe akulli.

6- Nuk e mban mend ekzaktësisht se kur ka dëgjuar lëvizjet e para të bebit por nga shkelmat që i jep dhe aktiviteti brenda barkut të mamit, moderatorja thotë se ëhstë shumë energjik sa e mbyt me shkelma e për nga energjia me siguri i ngjan babi Gjikos.

7- Nuk i ka bërë buzët që do të thotë se fryrja e tyre tahsmë është thjesht çështje hormonesh.

8- Pëlqen më shumë pastat (makaronat) sesa pizza-t

9- Nuk ka frikë nga procesi i lindjes dhe ka vendosur të bëj lindje normale.

10- Shtatzënia nuk e ka penguar aspak për të bërë udhëtime, përkundrazi.

11- Deri më tani nuk ka strija dhe uron që të mos i bëhen deri në fund.

12- Kur të lind bebi në shtëpi do të mbajedhe nënë edhe vjehrrën që ta ndihmojnë nja 1 muaj.

13- Lindja do të ndodh në Kosovë, pasi Elita do që të ketë familjen e saj afër.

14- Sa i përket shtëpisë së re që ka marr çifti i njohur i shoëbizit janë duke u marrë me rregullimin e saj dhe shpresojnë që të mbarojë së shpejti.

15- Pjesa më e vështirë e shtatzëninë është të vesh çizmet.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article