Si të humbasim peshë, na e tregon dietologu (i suksesshëm) i familjes Kardashian!!!

Kourtney dhe Kendall e kane kontrolluar më mirë peshën e tyre në kohë, por pjesetaret e tjera të klanit Kardashian-Jenner kanë pasur probleme. Sidomos Kimi, që duket sikur s`do të dobësohej dot kurrë!! Epo, ajo arriti të hiqte aq shumë kile sa nuk i shkonte mendja njeriu.

Suksesi i saj dhe të tjerave, duket I detyrohet dietologut të familjes, Philip Goglia, I cili jep këto këshilla:

E para dhe më kryesorja, uji! Pini ujë sa më shumë, mundësisht 2 deri në 3 litra në ditë. Ndihmon jo vetëm hidratimin e trupit, por edhe tretjen.

Hiqni dorë nga qumështi: Goglia thotë se nëse po përgatiteni për ndonjë event, të paktën 12 ditë përpara duhet të hiqni dorë nga qumështi, buka dhe alkoli. Ushqimet e “lejuara“ janë: peshku, perimet por ato që japing fryrje si brokoli, lakra dhe misri.

Bëni një banjë me kripë- pas saj do të ndiheni më te shfryrë, te qetë dhe te relaksuar

Duhen dhe disa ushtrime kardio, sikur të paktën një herë në ditë

Dhe në fund, prapë ujë!

 

Previous ArticleNext Article