Mesa duket ngjyra e gjelbër neon është trendi më ‘IN’ I momentit

Pasarelat e koleksioneve Pranverë 2019-të u dominuan nga ngjyra e gjelbër neon. Të gjithë ishin kuriozë se si ky trend do të përshtatej pasi të themi të drejtën bashkimi I ngjyrave elktrizuese dhe copave të çuditshme nuk duket saktësisht si një trend i përditshëm por mesa duket e paskemi patur gabim. Vetëm dy javë në 2019-ënn dhe tashmë e gjelbra neon mesa duket është ngjyra më in e këtij sezoni.

Kini parasysh Kendall Jenner e cila e kombinoi bluzën e saj të gjelbër me tonin e syve ose Bella Hadid e cila veshi një jelek floureshent. Mund të provoni shumë kombinime të tilla  duke kombinuar ngjyrat neon me ato neutral. Kombinimi me ngjyrat neon do bëjë që të dalloni në mes të turmës. Nëse nuk doni që të bini shumë në sy atëherë mund të përdorni një aksesorë  si për shembull atletet me të cilat vraponi në mëngjes. Më poshtë ju paraqesim disa veshje që do I ndriçojnç ditët tuaja të ftohta të dimrit.

Previous ArticleNext Article