Prezantuesi i njohur nuk lan duart prej 10 vitesh dhe ka një arsye pse

Ka shkaktuar habi të madhe deklarata e dhënë së fundmi nga prezantuesi i njohur i “Fox News”, Pete Hegseth që ka rrëfyer live në emision se ai nuk i kanë duart e tij prej më shumë se 10 vitesh tashmë.

Hegseth ka shpjeguar madje edhe arsyen e këtij vendimi të tij gjatë intervistës në emisionin “Fox and Friends”. “Bakteret dhe micro-organizmat infektuese nuk ekzistojnë sepse nuk mund të shihen me sy të lirë”, thotë moderatori duke shpjeguar arsyen se përse ka zgjedhur të mos i lajë duart në vitet e fundit.

Kjo deklaratë e Pete Hegseth ka shkaktuar edhe reagime në rrjetet sociale e disa njerëz madje rrëfejnë se ashtu si ai nuk i kanë larë duart prej vitesh dhe për këtë arsye nuk janë sëmurur, pasi trupi thonë ata duhet të mësohet t’i luftojë vet bakteret e ndryshme.

Previous ArticleNext Article