Ndahet nga jeta në moshën 67-vjeçare babai i Ajola Xoxës

Ajola Xoxa ka humbur mëngjesin e sotëm një nga njerëzit më të dashur, babain e saj. Arben Xoxa, publicisti i njohur i angazhuar në shtypin shqiptar, e atë të huaj u nda nga jeta në moshën 67-vjeçare.
Xoxa mbylli sytë përjetësisht ne krahët e gruas së tij Valbona dhe vajzës Ajola Xoxa, e cila eshte bashkeshorte e kryetarit te Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj.
Homazhet do të zhvillohen te hënën ora 10 prane Akademisë se Shkencave tek Biblioteka!

Previous ArticleNext Article