Jodie Foster ishte tmerruar nga Anthony Hopkins gjatë filmimeve të “Heshtjes së qengjave“!!

Aktorja e famshme hollivudiane ka rrëfyer pas kaq shumë vjetësh se puna në atë që konsiderohet si njëri prej filmave më të mirë të të gjitha kohërave, “ Heshtja e qengjave“, nuk ishte “bukë e djathë“.  Aktorja sot 56 vjece rrefeu se është trembur shumë gjatë xhirimeve, jo nga filmi, por nga partneri I saj në ekran, Anthony Hopkins, I cili interpreton kanibalin tmerrues Hannibal Lecter. Skena që I ka futur më shumë drithërimën ka qenë ajo e marrjes në pyetje të këtij personazhi.

Skena ishte e tillë që kur filmonin, nuk e shikoja dot drejt në fytyrë, por I degjoja zërin dhe ai më futi tmerrin, rrefen ajo. Por më ë bukura është që kur mbaruan filmimet dhe u ulën të hanin të dy nga një sanduic, Jodie i kishte treguar se cfarë kishte ndjerë, dhe përgjigja e aktorit të madh ishte: “ unë u frikëova dhe vetë“!!!!!!!!!!!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article