Si duket sot, 55 vjec Jennifer Beals , aktorja super “hot` e “ ”Flashdance”!!!

Jennifer Beals kapi menjëherë majat e famës me filmin  ”Flashdance”, I cili hyri në histori për pjesët e tij te dansit dhe kërcimin e  ”What a Feeling”. Në vitet 80, bota u dashurua pas personazhit të Beals, Alexandra Owens, performancën e aktores bukuroshe dhe formën e saj të shkëlqyer fizike.

Filmi nuk u prit shumë mirë nga kritika, por pati sukses të jashtëzakonshëm në box office ku vetëm në SHBA mblodhi 92 milionë dollare, duke zënë vendin e tretë të filmave më të shitur të 1983-shit.

Por si duket sot aktorja seksi? 35 vjet pas “Flashdance“, Jennifer , tashmë në moshën 55 vjecare, është rrëzëllitëse, a thua se koha për të ka mbetur në vend!!

 

Previous ArticleNext Article