S’do ta besoni, babai i kujt këngëtari shqiptar paska kënduar këngën e njohur “Gocë Pejane”

Mbrëmja e djeshme e “Soiree” bëri bashkë edhe njëherë emra, të cilët i kanë munguar prej kohësh skenës me muzikën e tyre. Disa janë larguar jashtë vendit, disa kanë gjetur profesione të tjera për të bërë në jetë dhe të tjerë, thjesht kanë kuptuar në këtë vend profesioni i muzikantit nuk bën për ta.

Bedri Islami, Ludmilla Baballëku, Fabian Basha, Hygerta Sako, Erion Korini, Odeta Katundi, Besmir Metani erdhën në Soiree dhe iu rikthyen skenës edhe njëherë. “Gocë Pejane” është ndoshta një nga këngët më të bukura shqiptare, e cila edhe në vitin 2019 vazhdon këndohet dhe vjen në versione nga më të ndryshmet. Këngëtari i kësaj kënge, për të gjithë ju që nuk e dinit është babai i Lindi Islamit.

I ftuar në Soiree, Bedri Islami ndër të tjera rrëfeu se me ngjitjen e Lindit në skenën e “The Voice of Albania” në Top Channel, ai u largua nga muzika për t’ja lënë vendin të birit. Ja sakrificat e babait për djalin…

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article