Yjet që nuk “njihen“ pa makeup!!!!

Që kur nisi lëvizja e iniciuar nga Alice Keys #nomakeup, shumë nga yjet e spektaklit filluan të postojnë vetë në llogaritë e tyre personale foto, ku prezantoheshin para admiruesve të tyre pa makeup, por do të shikoni se disa prej tyre nuk njihen fare.

  • Chelsea Handler, aktore e njohur e komedisë amerikane

  • Demi Lovato, një nga fanset e “pashërueshme” të selfieve ka postuar vazhdimisht foto pa makeup në llogarinë e saj.

  • Nicki Minaj, në foton që ka postuar pas dushit është pothuajse e paindefikueshme dhe shumë larg imazhit që jemi mësuar ndërmjet Kleoptarës dhe Jessica Rabbit.
  • Tara Banks, zakonisht duket e mrekullueshme, por në jo në rastin konkret. Shumë larg nga imazhi i kopertinave që jemi mësuar.

  • Katy Perry. Fillimisht këtë foto e postoi në Twitter ish – bashkëshorti i saj Russel Brand, në 31 dhjetor të 2010. Menjëherë Brand u ndje fajtor dhe fshiu foton, e cila megjithëse pati jetën e shkurtër në rrjetin social, nuk kaloi pa zhurmë.

  • Kylie Jenner. Kjo foto e Kylie-t pa makeup mund të themi që është një nga fotot më të kritikuara të saj. Megjithëse vajza ka përdor rimel në foto, hunda dhe buzët e palyera krijojnë idenë e një njeriu tjetër.

  • Lady Gaga. Nuk ka artist që mund t’i afrohet Lady Gaga-s përsa i përket ndryshimit të pamjes. Që nga fustani prej copave të mishit e deri tek objekti i çuditshëm në formë veze që kishte në kokë si të ishte në ballo me maska, ndërkohë që ishte ne një ceremoni ndarjes çmimesh. Gaga është një kameleone e vërtetë e stitlit.

Previous ArticleNext Article