Pas binjakeve 2-vjeçare ish-deputetja shqiptare në pritje të fëmijës së tretë!

Ish- deputetja e Partisë Demokratike është në pritje të ëmbël.

Jorida Tabaku është shtatzënë për herë të dytë, dy vite nga sjellja në jetë e binjakeve Alba Dhe Iris. Burime për Gazeta Shqiptare bëjnë me dije se politikania dhe bashkëshorti Saimir Sallaku vetëm pak muaj më vonë do të bëhen prindër për herë të tretë.

Sa i përket karrierës politike 40-vjeçarja ka mbajtur postin Zëvendësministre e Integrimit Europian nga viti 2009 deri në 2011 si dhe atë të Nënkryetares së Bashkisë së Tiranës nga viti 2011 deri në 2013.

Previous ArticleNext Article