Shi dhe shtrëngata, ç’ka rezervuar moti për ditën e sotme!

Duket se dielli dhe temperaturat e larta që na shoqëruan ditët e fundit, paskan qenë një ‘gënjeshtër’, pasi moti do të vijojë të na bëjë kapriço!

Ditën e sotme vendi ynë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vraësira të shpeshta. Sipas Meteoalb, më të theksuara vranësirat do të jenë në Veri dhe Jug, duke bërë që në mesditë këto vranësira do të thellohen edhe më, duke u shoqëruar me reshje e deri edhe shtrëngata.

Mbrëmja dhe nata do të mbeten kryesisht me vransira të shpeshta përgjatë kufirit lindor por kthjellime në zona të ulta dhe bregdet.

Previous ArticleNext Article