Aktorja e njohur për fustanin skandaloz: “ E vesha pas përdhunimit, që të dërgoja një mesazh“!!!

Rose Mcgowan I cuditi njerëzit në 1998-tën kur u shfaq MTV VMA Awards me një fustan që vetëm i tillë s`mund të quhej.

Vetëm tani, pas kaq shumë vitesh, ajo shpjegoi arsyet e gjestit që ngjalli mjaft debate. Rsose thotë se ajo ishte përgjigja e saj ndaj përdhunimit nga producenti Harvey Weinstein. “E bëra për një arsye. Ishte dalja ime e parë në publik pasi më përdhunuan,” tha McGoëan. “Ndihesha si Russell Croëe në ‘Gladiator’ kur del në ring dhe thotë ‘a nuk u  argëtuat mjaftueshëm?’ Prandaj e vesha“, ka shtuar ajo.

Shumë reagime  megjithatë nuk kane qenë ne favorin e aktores. Mjaft përdorues të rrjeteve sociale ishin të një mendjeje se një veshje e tillë nuk përcjell mesazhin që pretendon ajo. Rose McGowan akuzoi Harvey Weinstein se e përdhunoi në vitin 1997. Ajo ishte ndër aktoret e para që foli kundër tiij, duke nxitur kështu lëvizjen #MeToo.

Previous ArticleNext Article