Yjet që na mrekulluan me veshjet në Festivalin e Kanës 2019!

 

Nisi pasditen e së martës nata e parë e edicionit të 72-të të Festivalit më të rëndësishëm të kinematografisë botërore që realizohet në Kanë. Për 11 ditë Riviera Franceze do të presi me mijëra personalitete të njohur botërorë, aktorë, regjisorë, stilsitë, fotografë e emra të njohur të artit e politikës për të ndjekur eventin më të rëndësishëm të filmit. Në çelje të natës së parë, yje të njohur të kinematografisë parakaluan tapetin e kuq, me veshje elegante dhe glamorize teksa fotografoheshin nga fotografë të ndryshëm të tabloidëve të njohur.

Ja disa prej veshjeve më të spikatura në Kanë 2019.

Eva Longoria

Selena Gomez

Julianne Moore

Elle Fanning

Victoria Bonya

Romee Strijd

Alessandra Ambrosio

AishwaryaRaiBachchan

Barbara Meier

Izabel Goulart

Hofit Golan

Jessica Jung

 

 

Previous ArticleNext Article