Nga Armina te Elvana, çfarë veshën 7 shqiptarët që prekën Kanën këtë vit!

Festivali i Filmit në Kanë ka nisur që prej 14 Majit e do të mbyllet më 25 Maj. Ndër emrat e njohur të kinematografisë botërore, këtë vit të shumtë kanë qenë edhe personazhet publike të Shqipërisë e Kosovës. Moderatorja Jonida Vokshi, këngëtarja Elvana Gjata, aktori Ermal Mamaqi, blogerja Armina Mevlani, modelja Heidi Lushtaku e çifti i producentëve nga Kosova Vjosa e Fadil Berisha kanë qenë emrat e njohur që kanë mundur të parakalojnë në Tapetin e Kuq më të përfolur të këtyre ditëve.

Po çfarë veshën artistët shqiptarë të pranishëm në këtë event të rëndësisshëm kinematografik? Shihni më poshtë:

Jonida Vokshi

 

View this post on Instagram

 

A great experience! #cannesredcarpet

A post shared by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial) on

Kjo ishte dalja e parë e Jonida Vokshit në Kanë. E moderatorja nuk kërkoi të rrezikonte shumë por shkoi për një total look të zi. Fustan i zi, i hapur në formë V-je në pjesën e dekoltesë, çizme e çantë të zezë, e flokë të krehura thjesht, ishte pamja e drejtueses së “Personale” për këtë event.

Armina Mevlani

 

View this post on Instagram

 

Full look before red carpet #cannesfilmfestival .

A post shared by Armina Mevlani (@armina_mevlani) on

Një dalje ndryshe e blogeres shqiptare në një event. Si rrallë herë Armina kishte zgjehdur një fustan të bardhë, i gjatë e më mëngë të gjata, kombinuar me një clutch ngjyrë bezhë. Sa i përket floëkve, Armina kishte zgjedhur ti hidhte pas, duke krijuar idenë e flokëve të lagura.

Elvana Gjata

Edhe këtë dalje, artistja ia besoi stilistit të saj personal Valdrin Sahiti, duke veshur një fustan të ngushtë pas trupit me fije e temina të argjendta duke nxherr në pah asetet. Sa i përket flokëve protagonistja e filmit shqiptar “2 gisht mjaltë” kishte zgjedhur t’i mbante të lëshuar, të krehura thjeshtë e pa volum. Ajo shoqërohej në Tapetin e Kuq nga Ermal Mamaqi,producenti i filmit ‘2 Gisht mjaltë’ që kishte zgjedhur një tuxedo të zezë me kollare duke qëndruar brenda kodit të veshjes.

Heidi Lushtaku

 

View this post on Instagram

 

🦋 #cannesfilmfestival #cannes2019

A post shared by Heidi Lushtaku (@heidi_lushtaku_) on

Ajo e cila ka parakaluar më së shumti këtë edicion të Festivalit të filmit në Kanë ka qenë modelja nga Kosova Heidi Lushtaku. Plot 3 dalje në Tapetin e Kuq e tre fustane të ndryshme që Lushtaku i ka kombinuar edhe me flokëve e aksesorët e zgjedhur.

Vjosa e Fatos Berisha

Vjosa dhe Fatos Berisha

Çifti i producentëve të njohur nga Kosova Vjosa dhe Fatos Berisha patën githashtu mundësinë të parakalonin në Tapetin e Kuq të Festivalit. Producentja kishte zgjedhur të vishte pantallona e xhaketë të zezë, ndërsa bashkëshorti i saj po producent i qëndrojë bazikë kostumit të zi.

Previous ArticleNext Article