Fustane te bukura mbushën tapetin e kuq të Kanës, por më ekstravagantin nga të gjithë e veshi aktorja e famshme indiane!!!!

Aktorja e  Bollywood-it, Aishwarya Rai është ajo që ka befasuar më shumë në tapetin e kuq të Kanës me veshjen e saj ekstravagante. Ish Miss Bota qe ftuar për premierën e “ La Belle Epoque”, dhe për një rast të tillë, kishte përzgjedhur një fustan të bardhë me gëzof artificial.

Në event, ajo shoqërohej nga I shoqi Abhishek Bachchan me të cilin ka një vajzë shtatë vjecare. Aishwarya u bë e njohur fillimisht kur doli e dyta në Moss India 1994, por kësaj fitoi titullin e Miss Botës. Që prej atëhere, bukuroshja me sy të gjelbër ka shijuar një karrierë të sukseshme si modele dhe aktore, e sot është një prej yjeve më të vlerësuara të industrisë indiane të filmit.

Previous ArticleNext Article