Veshjet më ‘skandaloze’ ndër vite në Festivalin e Kanës!

Mijëra emra të njohur të shoëbiz-it botëror kanë parakaluar në tapetin e kuq të Festivalin e Fimlmit në Kanë. Që nga Brigitte Bardot, Kim Novak, Carroll Baker, Laura Antonelli, Bella Hadid, Emily Ratajkoëski dhe Monica Belluçi, si dhe shumë yje të tjerë kanë ndezur pasarelën  e festivalit francez të filmit me dekolte marramendëse, të çara fustanesh të guximshme dhe transparente. Çdo dekadë me stilin e saj. Dhe me të famshmet e saj:

CANNES, FRANCE – MAY 7: Fr L to R Actors Bruce Willis and wife Demi Moore next to French director Luc Besson and actress Milla Jovovich pose for photographers prior the presentation of the film “The Fifth Element” at the opening ceremony of the 50th Cannes film festival,07 May. (Photo credit should read PATRICK HERZOG/AFP/Getty Images)

©lgirella/apresse
archivio storico
spettacolo
Cannes 1991
Madonna
nella foto: Madonna al festival di Cannes 1991

Previous ArticleNext Article