Jo vetëm Meghani, ja yje te tjerë që janë dashuruar me pjesëtarë familjesh mbretërore!

Përpara, familjet mbretërore i pranonin me shumë vështirësi lidhjet me “njerëz të zakonshëm“. Këta të fundit e kishin mjaft të vështirë të bëheshin pjesë e universit të jetës së tyre luksoze. Për shekuj me radhë, u mbrojt në këtë mënyrë “ gjaku blu“ dhe pjesëtarët e familjeve mbretërore në gjithë botën martoheshin me kushërinjtë e tyre. Por gjerat, me kalimin e kohës ndryshuan; Meghan Markle nuk është aspak I vetmi yll që arriti ta bënte një gjë të tillë.

Grace Kelly hoqi dorë nga karriera për tu fejuar me princ Ranierin e Monakos.

Olivia Wilde- ka qenë ë martuar me Tao Ruspoli, I biri I aristokratit Italian Alessandro Ruspoli, princi I 9-të I rajonit Cerveteri.

Ellie Goulding ka qenë për pak kohë e dashura e princit Harry

Diane von Fürstenberg- ka qenë e martuar me princin Egon të shtëpisë aristokrate Fürstenberg ne Gjermani

Naomi Campbell ka qenë e dashura e princit Albert të TT-të të Monakos

Kitt Harington është martuar me aktoren me origjinë skoceze Rose Leslie, nëna e së cilës është trashëgimtare e mbretit Charles I II-të

Letizia Ortiz Rocasolano ishte gazetare kur u dashuruar e më pas lidhi kurorë me princin Felipe të Spanjës.

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article