Për mamat e reja; Almeda Abazi rrëfen si i humbi 8 kilogramë vetëm një muaj pas lindjes!

 

Pikë së pari; asgjë nuk është më rëndësishme se krijesa që keni sjellë në jetë, ndaj më shumë se çdo gjë shijoni ndjesinë e bukur të të qenit nënë!

Megjithatë edhe nëse ndajmë apo lexojmë eksperienca mes nënash te reja nuk bëjmë keq…

Almeda Abazi u bë nënë për herë të parë më 5 maj të këtij viti dhe vetëm një muaj pas lindjes ka humbur 8 kilogramë nga 16 që mori gjatë pritjes së ëmbël. Mami i Efehan ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social Instagram ‘sekretin’ e humbjes së peshës, pas sjelljes në jetë të djalit.

“Shtova 16 kilogramë gjatë shtatzëinisë dhe humba 8 kilogramë pas lindjes, por vetëm duke dhënë gji. Nuk kam filluar akoma as dietën, as fitness”; i është përgjigjur Almesa pyetjes së një prej ndjekësve.

Në fakt gjidhënia është një metodë që përgjithësisht funksionon në humbjen në peshë për nënat e reja e duket se edhe me Almedën paska funksionuar më së miri.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article