Mbretëresha Elisabeth nxjerr në shitje shtëpinë!

Nëse jeni në kërkim të një shtëpie në Maltë, kemi një sugjerim për ju.


Mbretëresha Elisabeth ka nxjerrë në shitje një prej dhjetra, apo qindra pronave që ajo zotëron.

Bëhet fjalë për “Villa Guardamangia”, e cila ndodhet në Maltë dhe është vendi ku Mbretëresha dhe Princi Philip jetuan, përpara se Elizabeta të kurorëzohej.


“People” shkruan se banesa në fjalë në të vërtetë është një pallat mbretëror, dhe Elisabeth dhe bashkëshorti Philip kanë jetuar aty për dy vite në kohën kur Philip kryente shërbimin ushtarak në detin Mesdhe.

Vila ka një dhomë ndenjeje shumë të madhe, një dhomë ngrënie, një “lounge”, kuzhinën, 6 dhoma gjumi, 3 tualete, sallën e madhe mbretërore, 2 garazhe dhe disa dhoma të cilat përfundojnë me njê dalje në një kopësht gjigand plot gjelbërim.


Vila po pret pronarër e rinj, dhe lum kush do ta ketë fatin të jetojë aty!

Previous ArticleNext Article