Brenda dasmës përrallore të Elseid Hysaj në kalanë e Shkodrës!!!

Futbollisti I njohur I kombëtares shqiptare I dha fund beqarisë në një mënyrë mjaft të bukur: ceremoninë e dasmës, ai dhe partnerja e vet prej shumë vitesh Fiorenza Lekstakaj, kanë zgjedhur ta bëjnë në një vend shumë të vecantë: në kalanë e Rozafës në Shkodër!

Me një dekor të bukur e të sofistikuar, kalaja u kthye në një vend magjik për ciftin e ri, e të afërmit dhe miqtë e ftuar të gëzonin së bashku me ta. Një punë e realizuar me shumë shije nga “Class AV Evenets”, ndërkohë që Alketa Vejsiu bëri edhe një pohim mjaft interesant: ajo tha se me donacionet e Hysaj është rindërtuar një pjesë e kalasë së Rozafës.

Nje gjest I lavdërueshëm ky I futbollistit të njohur! Dhe me një mjedis të tillë të përzgjedhur për dasmën, dyshja do të ketë padyshim një kujtim të mrekullueshëm prej ditës së vet të madhe!

Hyrja e ciftit, që u prit me duartrokitje, u shoqërua me tingujt e këngës së njohur të John Legend, “All of me”. Nusja kishte një fustan madhështor, ndërsa dhëndri ishte tejet elegant me të zeza.

Elseid dhe Fiorenza kanë një histori disa vjecare, e janë ndërkohë edhe prindër të një djali 3 vjec.

Previous ArticleNext Article