Miss Serbia çudit me gjestin; puth flamurin e Kosovës dhe këndon ‘Xhamadani vija- vija’!

 

Ajo nuk ka dashur t’ja dijë aspak për marrëdhëniet e tensionuara mes prej vitesh mes Kosovës e Serbisë.

Miss Serbia, Irina Jovanka pasi bëri gjestin e shqiponjës me duar, pak ditë më parë, u sulmua jo pak nga bashkëkombësit e saj serbë.

Por duket se reagimi i serbëve nuk ka ndikuar aspak tek bukuroshja Irina dhe ajo e ka ‘thelluar’ edhe më tej mesazhin e paqes në botë.

Konkurrentja e “Miss Freedom of The World” ishte e ftuar në emisionin “n’Kosovë Shoë” ku për nuk e pati aspak problem të puthte flamurin e Kosovës dhe të këndonte këngën  shqiptare “Xhamadani vija- vija”.

Nuk e dimë se ç’reagim do të ketë kësaj here nga ana e mediave serbe, ama një ide e kemi!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article