Tërmeti 7.1 ballë shkund Kaliforninë; vendi përfshihet nga flakët!

 

Tërmetet në shtetin e Kalifornisë nuk kanë të ndaluar. Pak orë më parë Kalifornia është goditur ngë një tërmet 7.1 ballë.

Dhjetra shtëpi të rrëzuara, disa prej tyre në zjarr. Rrugë të bllokuara dhe qytetarë që flenë jashtë banesave, kjo është situata në Kaliforninë Jugore.

Një ditë më parë një tërmet më shumë se 6 ballë goditi Kaliforninë. Autoritetet kanë shpallur gjendjen e emergjencës në zonat ku ka rënë tërmeti.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article