Arrestohet reperi i njohur, akuzohet për pornografi me fëmijët

R. Kelly është në paraburgim pasi u arrestua në Chicago mbi akuzat për trafik seksual, sipas BBC.

Thuhet se mbi këngëtarin rëndojnë 13 akuza, duke përfshirë pornografi me fëmijët, pengimin e drejtësisisë, etj. 52-vjeçari u arrestua të enjten mbrëma nga policia, dhe deri më tani është deklaruar i pafajshëm për më shumë se 20 vepra seksuale.

Për dy dekada R.Kelly, emri i vërtetë i të cilit është Robert Kelly, është akuzuar për veprat e abuzmit seksual të cilat janë rikthyer në vëmendje pas dokumentari “Surviving R. Kelly”, që tregonte me hollësi përndjekjet që ai i bënte vajzave adoleshente në fillimet e karrierës.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article