Parashikimi i horoskopit, datë 6 gusht 2019

DASHI
Do të kini mundësi të organizoheni shumë mirë, për të reaguar me
kujdesin e nevojshëm. Në ambientin e punës duhet të qëndroni të
përqendruar në të gjitha frontet. Në aspektin afektiv, do ju duhet ti
bëni një premtim partnerit tuaj.
DEMI
Shumë të reja po hapin një rrugë në jetën tuaj, disa nga të cilat mund
t’ju trembin pak, të paktën në fillim. Të elektrizuar nga mundësitë që
keni, nuk do të dini të zgjidhni, duke ju krijuar edhe stres. Shëndeti
i mirë.
BINJAKET
Do të kini një energji të shkëlqyer psikofizike duke u larguar nga
vështirësitë. Në ambientin e punës do të kini mbështetjen e një
eprori . Në ambientin afektiv duhet të evitoni së kërkuari gabime në
sjelljen e partnerit tuaj.
GAFORRJA
Do të takoni persona të rinj sot. Në ambientin e punës do të sqaroni
pozicionin tuaj, me të gjithë ata që ju rrethojnë. Në aspektin afektiv
do të merrni një telefonatë , pas një pritje mjaft të gjatë.
LUANI
Do të jeni shumë kuriozë sot. Në ambientin e punës do të vlerësoheni
për impenjimin dhe vendosmërinë tuaj. Në aspektin afektiv do ti jepni
të drejtë për gjithçka partnerit duke evituar debatet.
VIRGJERESHA
Do ju duhet të gjeni justifikime për sjelljet tuaja, jo fort të
qëndrueshme e racionale. Në aspektin afektiv do të diskutoni me
partnerin tuaj për shkak të një zgjedhjeje që nuk ju bind dhe shumë.
Një këshillë: mos e ngrini shumë zërin.
PESHORJA
Sot një miqësi e juaja do ju kërkojë për t’ju rrëfyer ato çka e
shqetësojnë. Në ambientin e punës duhet të bashkëpunoni e të
mbështesni punën e kolegëve tuaj. Në aspektin afektiv, yjet ju
dhurojnë një mbrëmje të këndshme nën shoqërinë e miqve tuaj.
AKREPI
Do të jeni paksa të tensionuar, pasi gjërat nuk do të shkojnë ashtu
siç i kini parashikuar juve. Në ambientin e punës do të hasni në
bezdisjen e një kolegu tuaj. Në aspektin afektiv, do të mirëkuptoni
partnerin tuaj, duke mos e kundërshtuar.
SHIGJETARI

Do të kini një shpirt kontradiktor, e një miqësi e vjetër do të mbetet
e habitur nga sjellja juaj e pazakontë. Në ambientin e punës do të
kini avantazhe falë një mundësie që do ju paraqitet nga eprorët tuaj.
Në aspektin afektiv, duhet të evitoni së qenuri nervozë .
BRICJAPI
Do të jeni mjaft të përgjegjshëm , e nga kjo gjë mund të përfitojnë
edhe personat që ju rrethojnë. Në ambientin e punës do të refuzoni
sjelljen arrogante nga ana e një kolegu tuaj. Në dashuri ajo/ai do ju
tregojë nëpërmjet ndjenjave atë çka ka më përzemër.
UJORI
Në këtë fazë nuk do të keni dëshirë të bëni sforcime të tepërta, duke
i marrë gjërat qetë si në ambientin e punës ashtu edhe në sferën
private. Do të tregoheni mjaft të kujdesshëm ndaj partnerit tuaj duke
i kushtuar mjaft kohë dhe përkujdesje.
PESHQIT
Nuk duhet të bëni sforcime të mëdha për ta pasur ditën e sotme të
qetë. Në aspektin afektiv do të vendosni ti bëni një surprizë
partnerit tuaj. Një këshillë: jini më të disponueshëm me miqtë tuaj.

Previous ArticleNext Article