Që të mos gaboni; mësoni çfarë është IN dhe OUT në industrinë e modës këtë sezon!

 

Trendet e modës kanë ciklet e tyre, të tjera krijohen, e disa largohen për t’u rikthyer vite apo dekada më vonë. Vetëm pak muaj i kanë mbetur 2019-ës, e ndërsa stilistët e famshëm botërore janë të zënë duke krijuar koleksionet e vitit që vjen, ju jeni ende në kohë për të reflektuar dhe mësuar cili trend konsiderohet IN këtë sezon, e cili është ai që nuk preferohet duke u quajtur OUT.

Revistat e famshme të modës si Elle kanë bërë kërkime për të përmbledhur në një artikull të vetëm, se cilat janë veshjet, ngjyrat, modelet, prerjet a printet që do t’ju bëjnë të ndiheni fashionista këtë sezon; e të tjerat që do t’ju bëjnë të ndiheni pak të dalë jashtë mode.

Më poshte gjeni radhitjen IN dhe OUT për trendet e sezonit!

IN

Bezha 

Çantat e dorës me rrip të shkurtër

Kostumet

Lëkura

Neon dhe pastel

Animal Print

Punimet e dores

Veshjet ushtarake

 

OUT

Çizmet e gjata dhe maja e hollë

Xhaketat oversize

Frudat

Supet e zbuluara

Të veshësh një brand nga koka tek kembet

Veshje sportive 

Previous ArticleNext Article