Lulet e dasmës së Meghanit, mund t`i kishin marrë jetën princeshës Charlotte!!

Majin e 2018-tës, Meghan Markle dhe princi Harry kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre përmes një ceremonie madhështore që u ndoq nga miliona vetë anembanë globit. Cdo gjë dukej perfekte, vetëm se tani ka dalë në dritë një detaj I tmerrshëm: lulet  e përdorura për buqetat që mbanin ne duar vogelushet e kortezhit martesor, duke përfshirë dhe princeshën e vogël Charlotte, edhe pse tejet të bukura, ishin mjaft të rrezikshme: sipas shtypit britanik, buqetat dhe kurorat kishin mes të tjerash edhe  zambakun lisianthus cuscus, një bimë shumë helmuese që po të gëlltitet mund të rrezikojë jetën.

Lulja është shumë e bukur me një aromë të këndshme, por mund të bëhet fatale, sidomos për fëmijët e vegjël.

Zambaku ishte zgjedhur për shkak të rëndësisë së vecantë që ka pasur ai për princeshën Dianën.  Pallati mbretëror nuk ka bërë ende asnjë koment mbi këtë cështje.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article