Arbana na tregoi kopertinën e librit të saj të ri të gatimeve dhe duket kaq e këndshme!

Titullohet “Receta për 5 minuta“ dhe vetëm brenda pak ditësh, fansat e saj do ta gjejnë të hedhur në treg librin e dytë të gatimeve nga Arbana Osmani. Sic duhet tashmë, moderatorja e ka pasion gatimin, një pasion të cilin është e gatshme ta ndajë edhe me të tjerët.

Për këtë arsye nuk u ndal vetëm tek libri I parë me receta, por përgatiti edhe të dytin, I cili që nga emri të zgjon kureshtje ( kush nuk I do recetat e thjeshta për tu përgatitur).  Arbana tregoi përmes profilit të saj në Instagram se libri do të jetë pjesë e panairit në datën 13 nëntor. Ndërkohë, ajo tregoi  gjithashtu edhe kopertinën, ku shfaqet e qeshur, me një këmishë të kuqe dhe perime të freskëta në duar!

 

View this post on Instagram

 

Kjo eshte kopertina e librit tim te dyte me receta gatimi “Receta per 5 minuta” qe do te dale ne treg ne date 13-17 nentor tek Panairi i Librit dhe ne rrjetin e Supermarketeve @spar_albania ne te gjithe Shqiperine. Nga data 18 nentor ne te gjitha librarite e Shqiperise dhe Kosoves, ndersa online tek www.amazon.com per te gjithe Shqiptaret anembane botes. Fotografia e kopertines (si dhe cdo foto brenda) eshte e @eduartgrishaj Design @boldcrest Floket @jetmira_dushi_official Make up @enilena_makeupartist Special thanks to @papare_thebeautyofsmallthingsqe ishte me ne gjate realizimit te kesaj kopertine:) Faleminderit kompanise “Albdesign” qe e kane prodhuar kete liber me super cilesi dhe me shume dashuri. Falemindeit @fatmiranikolli @kristina.mere per redaktimin e recetave me perkushtim e kujdes dhe faleminderit @sarafaniii per gjithe ndihmen tende. Receta per 5 minuta” eshte nje projekt i mbeshtetur nga partnere me te cilet kam bashkepunuar me shume kenaqesi si @uji_qafshtama @spar_albania @pastadiamond @kotanyi.albania @hako.al @lufra_al . Falenderime speciale per @topline.al @smeg.al @shelovesmeflower Shpresoj shume t’ju pelqeje❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao) on

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article