2 gëzime në 1 ditë; Ja pse kjo e mërkurë është kaq e veçantë për Bes Kallakun!

20 nëntori është ditë e veçantë në jetën e aktorit Bes Kallaku. Ky i fundit feston sot ditëlindjen e tij dhe kjo nuk është e vetmja arsye që kjo datë, sidomos këtë vit të mbetet gjatë në memorien e aktorit.

Besi sot mbush 34 vjeç dhe surprizat kanë nisur që në mesnatë Bashkëshortja e aktorit, këngëtarja Xhensila Myrtezaj e ka suprizuar atë me një tortë tejet të veçantë. Torta është e zbukuruar me figurën e aktorit dhe simbolin e filmit të tij ‘Falco” dhe në të shkruhet edhe urimi “Edhe 100 baba”.

Por kjo ditë është e shënuar edhe në aspektin artistik të aktorit. Sot do të dal në kinema edhe filmi i tij i parë “Falco” një pasqyrim i realitetit shqiptar, sjellë me nota komike, ku do të jenë pjesë persoanzhe të njohur nga publiku.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article