Me gratë dhe fëmijët/ Parakalimi në tapetin e kuq të yjeve botërorë të futbollit!

Mbrëmjen e 2 dhjetorit u mbajt në Paris edicioni i përvitshëm për të zgjedhur fituesin e çmimit Topi i Artë  për talentet e futbollit botëror.

Për herë të gjashtë ky trofe shkoi për sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messi duke u kthyer kështu në futbollistin që e ka marrë këtë trofe më shumë se çdo koleg i tij gjatë gjithë historisë së futbollit.

Dhjetra yje të njohur të fushës së blertë ishin të pranishëm në ceremoni të shoqëruar nga partneret, bashkëshortet dhe fëmijët e tyre.

Edicioni i 64 i Topit të Artë mblodhi në Teatrin Chatelet elitën e futbollit botëror, teksa fokuset e aparatëve të fotografëve të njohur ishin në parakalimin  e yjeve në tapetin e kuq.

Lionel Messi me bashkëshorten dhe fëmijët

Golashënuesi i Liverpool, Alisson Becker me bashkëshorten Natalia Loewe

Ish-trajneri i Francës Raymond Domenech me bashkëshorten Estelle Denis

Kylian Mbappe

Lucas Modric

Lojtari i Madritit Vinicius Junior

Futbollisti i Liverpool Virgil van Dijk me bashkëshorten Rike Nooitgedag 

Matthijs de Ligt dhe e dashura AnneKee Molenaar

Didier Drogba 

Previous ArticleNext Article