Pamje apokaliptike; Tërmeti i fuqishëm godet Turqinë, 21 viktima mijëra të plagosur

Termeti shkaterrues me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter qe goditi mbremjen e djeshme rajonin lindor të Turqisë ka lene pas deri tani 21 viktima.

Mediat turke raportojne se mbi 100 ndërtesa janë shembur në Elazig dhe Malatya ku kanë humbur jetën dhe 21 persona.

Ndërkohë numri i të plagosurve ka kaluar mbi 1030 të plagosur. Ata janë dërguar në spital për mjekim.

Flitet per se paku 30 persona nën rrënoja per te cilet vijojne operacionet e shpëtim kërkimit.

Panorama

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article