COVID-19/ Princ Charles rezulton pozitiv me koronavirus!!!

Princi Charles ka testuar pozitiv për koronavirusin.

“Clarence House” e konfirmoi lajmin se mbretërori 71-vjeçar ishte diagnostikuar me sëmundjen COVID-19 në një deklaratë të lëshuar këtë mëngjes.

Trashëgimtari i fronit shkruan CNN ka shfaqur “simptoma të buta” dhe është në gjendje të mirë shëndetësore”. Mediat britanike shkruajnë se Princ Charles është vetë-izoluar në Skoci me Dukeshën e Cornwall, e cili ka rezoltuar negative në testimin për koronavirusin.


Ende nuk dihet se nga e ka marrë Princi Charles virusin Covid-19.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article