Ndërron jetë ikona e aktrimit shqiptar

Është shuar këtë 25 mars ikona e aktrimit shqiptar.

Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mëngjesin e sotëm.

Qena ja qenë pjesëmarrëse në shumë filma, seriale dhe jo vetëm duke lënë gjurmë në kinematografinë shqiptare.


Së fundi aktorja ka qenë pjesë e serialit Cka ka shpija” dhe sipas mediave kosovare, ajo ka ndërruar jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intenziv –në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article