Covid-19 shuan familjen e biznesmenit italian; vdesin prindërit dhe dy fëmijët!

Covid-19 ka shkaktuar njē tragjedi në kuptimin e plotë të fjalës në një familje biznesmenësh në Itali.

Familja Bertucci jetonte në qytetin e Pavia-s, dhe prej vitesh njiheshin si përpunues të hekurit, por që fatkeqësisht infektimi nga Covid-19, i mori jetën anëtarëve të familjes Bertucci jetën një e nga një.


Alfredo Bertucci, i moshuri që ishte dhe ai që e ka nisur biznesin e farkëtarit, ishte i pari që u infektua me virusin vdekjeprurës, i cili i mori edhe jetën dhe pas tij u infektuan edhe dy djemtë Daniele dhe Claudio të cilët po ashtu nuk i mbijetuan dot infektimit nga Covid-19, dhe tragjedia u thellua ditën e djeshme kur humbi jetën edhe nëna e djemve 77 vjeçarja Angela.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article