Recetë: Strudel me rikota dhe spinaq!

Nga Ilda Lumani

Meqë shoqëria na vuri në sfidë sot drekën e monitoruam hap pas hapi 😃

Strudel me rikota dhe spinaq

Recetë nga njëshat e gatimit Giallo Zafferano

Përbërësit që i hodha unë

1 – Ricota- Meqë nuk kisha në frigorifer dhe nuk kisha ndërmend të thyeja izolimin, e bëra sikundër e kanë bërë mamatë tona. Zjeva kos dhe u bë super fare 😃

2- Spinaq

3- Djath kaçkavall

4 – Gjalp

5- Fara kungulli (stika pishe janë të recetës origjinale, por mua te kungullit më ndodheshin ☺️)

6 – Vezë 2 kokrra

7- Kripë

8 – Piper

9 – Sfoliate

Përgatitjen e kam xhiruar hap pas hapi dhe përfundimi nuk ka dalë i keq 😉

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article