Pëllumb Pipero feston ditëlindjen në krye të detyrës; Ja supriza që i bëjnë në spitalin infektiv

Pëllumb Pipero, mjeku infeksionist aq i dashur për shqiptarët dhe shumë i rëndësishëm për mjekësinë shqiptare në këto javë të vështira kundër pandemisë së Covid-19 feston sot ditëlindjen e tij.

Kjo ditë e veçantë për doktorin e njohur e ka gjetur atë në krye të detyrës në Spitalin Infektiv, e megjithëse në ksuhte izolimi kolegët e njerëzit e afërt nuk kanë nguruar ta surprizojnë atë në këtë 64-vjetor.

Siç shihet në fotot e postuara në rrjetet sociale, Pipero shfaqet me buqeta me lule në duar e me kuti dhuratash në oborrin e spitalit ku prej 2 muaj po qëndron së bashku me kolegët e tij në vijën e parë duke luftuar COVID-19.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article