Zyrtari i lartë i Koresë së Veriut: Kim Jong vdiq fundjavën e kaluar; ja kur do bëhet lajmi publik!

Prej disa javësh po qarkullon lajmi se diktatori Kim Jong është ndarë nga jeta, por duket se një zyrtar i lartë i Koresë së Veriut e ka vërtetuar këtê lajm duke u shprehur se kreu i Koresë së Veriut ka vdekur fundjavën e kaluar gjatë një operacioni në zemër.

Ji Seong-ho, një ish zyrtar i Koresë së Veriut është shprehur për mediat e huaja se është 99% i sigurt se diktatori Kim Jong-un ka ndërruar jetë gjatë operacionit në zemër dhe me shumë mundësi lajmi për vdekjen e tij do të jepet këtë fundjavë.


“Unë jam informuar se Kim vdiq fundjavën e kaluar. Nuk është 100 përqind e sigurt, por mund të them se jam i sigurtë 99%. Kim Yo Jong, motra e udhëheqësit, me shumë mundësi do të zërë vendin e tij,”-tha Ji.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article