Përpara operacioneve plastike, këto aktore turke nuk paskan qenë të gjitha “yje”!

Aktoret turke tashmë janë bërë të famshme jo vetëm në Turqi, por edhe në vendin tonë e në mbarë botën falë telenovelave ku interpretojnë. Fama e tyre i detyrohet sa talentit në aktrim, aq edhe pamjes. Publiku nuk mundet përvecse të admirojë figurën e emrave të tilë si Meryem Uzerli, Demet Ozdemir, Birce Akalay, Fahriye Evcen, Tuvana Turkay, Burcu Ozberk, Hande Erçel etj. Por mediat turke kanë “gërrmuar” ca në të shkuarën e disave prej tyre, e kanë zbuluar se një pjesë kanë bërë ndërhyrje estetike, prandaj duken kështu sot. E ndërsa në disa raste ndryshimi nuk është dhe aq i madh, në disa të tjera si ai i Fahriye Evcen kuptohet fare qartë ndërhyrja përmes krahasimit të fotove, dhe fakti qe ndonëse ka qenë mjaft simpatike, bukuria mbreselenese e saj sot, nuk është e gjitha natyrale.

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article