Kren u bë 4 muajsh; Elisa publikon për herë të parë portretin e të birit!

 

Më 20 Janar 2020 Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali u bë nënë për herë të dytë teksa famija mirëpriti në jetën e tyre të voglin Kren.

Tashmë i vogli i shtëpisë është bërë 4 muajsh, dhe mami Elisa ka ndarë me ndjekësit në Instagram portretin e ëmbël të Krenit. I ndodhur në prehërin e mamit, vogëlushi duket se ka një ngjashmëri të madhe me të motrën Naltën.

‘4 muaj ëmbëlsi’; shkruan Spiropali përbri fotos me të birin

Spiropali u bë në për herë të parë mars 2015 kur lindin vogëlushen Nalta me bashkëshortin Salarjon Totaj.

Sa i përket emrave që politikania e njohur ka zgjedhur për fëmijët e saj, pak kohë më parë është shprehur!

“Unë kam zgjedhur që vajzës dhe djalit t’u vë emra të shkurtër që kanë kuptim shqip. Nalta- do të thotë nalt, lart dhe Kren- si shqipja me dy krena (kokë). Kështu që edhe të dy bashkë, duket sikur kanë një kuptim, pra Kre-Nalt ose “kryenalt”

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article