Regjistrohet numër rekord infektimesh; sot 48 raste të reja me Covid-19!

Vijon rritja e numrit të tê infektuarve me koronavirue ne vendin tonë, teksa sot konfirmohen 48 raste në 24 orët e fundit.
Burime për Top Channel konfirmojnë se në 24 orët e fundit nga 270 testime janë konfirmuar 48 të prekur në vend. me covid-19

Prej tyre janë: 24 Tirana, 8 Kruja, 4 Durrës, 3 Fieri, 1 Elbasan, 2 Lezhë, 2 Pukë, 3 Kamëz, dhe 1 Gjirokastër.

24 orët e fundit shënojnë edhe një rekord për rastet më të larta që janë regjistruar me covid-19 deri më tani në vend që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë që ditët e fundit kanë pasur një rritje të rasteve, me 31 raste, 42 apo 44.

Previous ArticleNext Article