Maskë në kushte shtëpie, sugjeruar nga modelja e famshme!

 

Një ndër fjalitë më të kërkuara  në google gjatë karantinës në pothuajse gjithë botën ka qenë ‘si të bëj një maskë fytyre në kushte shtëpie’. Të pasur, të varfër, të njohur e të panjohur në ditët kur shkoje në sallone bukurie ishte e pamundur, ja besuan kujdesin e lëkurës, përbërësve apo produkteve që ndodhen në kuzhinë.

Njëjtë duket se ka vepruar edhe supermodelja ruse Karolina Kurkova e cila ‘betohet’ për një maske në kushte shtëpie që i sjell shkëqlim, hidratim e jetë lëkurës së fytyrës.

Një ‘hile’ që modelja e njohur përdor shpesh është që para një maske i bën fytyrës masazh me akull. Pastaj vazhdon me maskën…

Gjithccka ju duhet është; mjaltë, vaj ulliri, uthull molle kanellë. Pasi formohet një masë homogjene, maska lihet në fytyrë për 15 minuta. Më pas shpëlahet dhe vihet kremi juaj hidratues.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article