Koronavirus në vendin tonë; sot regjistrohen 50 raste të reja!

 

Ka pësuar një ulje të lehtë numri i infektimeve me Covid-19 në vend, pasi burme për Top Channel bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 50 raste të reja.

Kujtojmë që ditën e djeshme u shënua dita me numrin më të madh të infektimeve që prej nisjes së pandemisë ku u regjistruan 82 raste rë reja.

Shpërndarja gjeografike e të identifikuarve pozitivë është si vijon: 12 raste në Shkodër, 11 në Tiranë, 7 në Vlorë, 6 në Krujë, 5 në Korçë, 4 në Durrës, nga 2 raste në Pukë dhe Kurbin, dhe 1 rast në Lushnje.

COVID-19 – Statistika (17 Qershor 2020)

Testime totale                         21510

Raste pozitive                          1722

Raste të shëruara                      1077

Raste Aktive                             608

Humbje jete                              38 (Qarku Tiranë 22, Durrës 7, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 3, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:

Tiranë            272

Shkodër          97

Krujë               78

Durrës             36

Vlorë                35

Kamëz              30

Lushnje             13

Pukë                  13

Elbasan              8

Korçë                 7

Fier                    6

Lezhë                3

Kukës                 2

Tropojë             2

Mallakastër        2

Kurbin              2

Ura Vajgurore   1

 

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article