E shtrirë dhe e gjakosur në makinë; dalin pamjet e rralla nga aksidenti i Lady Dianës!

23 vite më parë bota mori lajmin e tmerrshëm të ndarjes nga jeta të princeshë Diana si pasojë e një aksidenti të rëndë.

 

Atë natë, Lady Diana  ishte në sedijen e pasme të një Mercedes-i S280 me të dashurin e saj, Dodi Al-Fayed, shoferin Henri Paul dhe Trevor Rees-Jones, anëtar i ekipit të sigurisë së Al-Fayed, ulur në vendet e para.

I vetmi që i mbijetoi aksidentit të rëndë ishte Trevor i cili pati dëmtime tepër serioze.

Mediat e huaja kanë sjellë edhe një herë në vëmendje aksidentin e tmerrshëm në Paris, duke sjellë pamje të rralla të të aksidentuarve që ndodheshin në makinë.

E shtrirë në sediljen e pasme, e gjakosur dha pa shenja jete, këto pamje kanë prekur zemrat e miliona njerëzve anekënd botës.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article