Nuk ja doli dot! Koronavirusi i mer jetën skulptorit të njohur shqiptar!

Me gjithë thirrjet dhe përpjekjet e kolegëve e miqve për t’i ardhur në ndihmë artistit Arben Bajo duke dhuruar gjak, fatkeqësisht ai nuk ja doli dot të fitojë betejë me Koronavirus.

Mëngjesin e sotëm, skulptori 53 vjeçar është ndarë nga jeta duke trishtuar familjarë, miq e kolegë.
Bajo prej ditësh është ishte duke luftuar
me COVID-19, por ditët e fundit gjendja e tij u bë më kritike.
Lajmi është konfirmuar nga miqtë e tij në rrjetin social “Facebook”.

“Mëngjes i trishtë! Duararti Arben Bajo nuk i’a doli dot, fitoi Covid-19! Paqe e përjetshme për ty mjeshtër!”, shkruan Arbër Kadia.
53-vjeçari Arben Bajo, në profesion është skulptor dhe pedagog tek Universiteti i Arteve.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article