11 mënyra për ta veshur këmishën sipas Meghan Markle

Që kur nisi të dalë publikisht me princ Harry, Meghan Markle dalloi për stilin e saj të veshjes, duke u thyer shumë shpejt në muzë frymëzimi për mijëra njerëz në mbarë botën.

Pasqyrimi i një stili amerikan, sportiv dhe dinamik që nxjerr në pah një grua energjike dhe të pavarur, në veshjet e Meghan Marle është parë një devijim i pëlqyer nga ‘ashpërsia zyrtare’ britanike.

Midis xhinseve, pantalloave të ngushta, apo bluzave të mëdha, një artikull që përsëritet shpesh në veshjet e bashkëshortres së Princ Harry është këmisha.

Pavarësisht se në pamje të parë, këmisha përkthehet si veshje kalsike, me të cilën nuk ka shumë vend për eksperimente apo kombinime, Meghan na ka treguar krejt të kundërtën.

Nuk ka rëndësi, nëse do t’i duhet të ketë një ‘look’ sportiv, ‘casual’, apo serioz; Meghan Markle di ta përshtasë një këmishë në disa mënyra.

Për të mos u dukur si veshje klishe, ish-aktorja e ‘Suits’ ka disa mënyra se si e mban këmishën dhe në këtë mënyrë në cope e thjeshtë merr dimensione të reja në ‘look-un’ tuaj.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article