Ndahet nga jeta nëna e Sylvester Stallone!

Në familjen Stallone ka trishtim. Nëna e tre fëmijëve, Jackie Stallone është ndarë nga jeta në moshën 98 vjeçare.

Jackie është nëna e aktorit të famshëm Sylvester Stallone.

E ndjera u nda nga jeta mëngjesin e së martës pasi zemra e saj ndali teksa 98 vjeçara ndodhej në gjumë. Lajmin e trishtë e ndau me publikun vëllai i Sylvester, Frank Stallone ku nëpërmjet një statusi ai lajmëroi për ndarjen nga jeta të nënës së tyre të dashur Jackie Stallone.

 

View this post on Instagram

 

This morning my brothers and I lost our mother Jackie Stallone . She was the mother to four children, Tommy, Sylvester, Frankie and my late sister Toni Ann. She was a remarkable woman working out everyday full of spunk and fearless . She died in her sleep as she had wished. It was hard not to like her, she was very eccentric and flamboyant person. She was born on November 29 th 1921 in Washington DC ,she lived through prohibition , the depression and World War II . I would talk to her for hours about the 20’s 30’s and 40’s. It was a history lesson. Her mind was as sharp as a razor till the day she died. She never wore a mask a true revolutionary gal . I guess I’m drowning my emotions in tears and to much vino. But when you’ve known someone for 70 yrs it tough and sad. She had seven grandchildren and 3 great grandchildren . My brother Sylvester took care of her like a Queen for all of her life. I will never be able to call my mom again or have her yell at me why I never got married . But we all loved her and her sprit to survive and prevail . I’ll miss you always mommy. @officialslystallone

A post shared by Frank Stallone (@frank.stallone) on

“Këtë mëngjes vëllezërit e mi dhe unë humbën nënën tonë. Ajo vdiq në gjumë ashtu siç kishte dëshiruar. Ishte e vështirë për të mos e dashur pasi ishte shumë e mirë me të gjithë”; shkruan Frank.

 

easy dinner ideas
Previous Article