2 gabimet që jua thajnë më tepër lëkurën në dimër

Është një periudhë shumë e vështirë për lëkurën tonë. Në këtë periudhë, ajo është e thatë dhe shkëlqim. Pavarësisht maskave që mund të bëjmë për fytyrën, apo kremrave që përdorin, shpesh jemi ne shkaktarët për tharjen e lëkurës, jo vetëm i ftohti.

Më poshtë do t’ju sjellim dy  gabime që ju bëni pothuajse çdo ditë, pa e ditur që ato shkaktojnë tharjen e lëkurë.

Larja e fytyrës me ujë të nxehtë
E dimë është shumë

ftohtë dhe larja e duarve më ujë të ftohtë është shumë e vështirë, por duhet ta bëni. Uji i nxhehtë heq yndyrën natyrale duke e lënë lëkurën shumë të thatë.


Përdorimi i pastruesit të gabuar
Ajo çfarë duhet të bëni është të shmangni çdo lloj sapuni që përmban pH alkaline. Ato irritojnë lëkurën dhe ta pengojnë hidratimin e saj.

easy dinner ideas
Previous Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *