Jennifer Lopez: Veshjet Chanel për Ditën e Përurimit

Jennifer Lopez kishte dy pamje Chanel për Ditën e Përurimit. Ylli i madh këndoi “This Land Is Your Land” dhe “America the Beautiful” pak para se Joe Biden të betohej si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Veshja e parë – totalisht e bardhë – përbëhej nga një pallto “tweed”, një bluzë mëndafshi të bardhë me një jakë të zhurmshme dhe pantallona me temina, të gjitha nga koleksioni i maison’s Prêt-à-porter Vjeshte 2019.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Zgjedhja e së bardhës nuk është e rastësishme. JLo bëri homazhe për votuesit, ashtu si bëri Nënpresidentja Kamala Harris ditën e zgjedhjeve, duke veshur një kostum të çiltër, të bërë me porosi të Carolina Herrera dhe Hillary Clinton, në Ralph Lauren në Ditën e Inaugurimit 2016.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Para performancës së saj, Jennifer Lopez ndau disa shkrepje pranë Capitol në Instagram, duke treguar pamjen tjetër të Chanel: një pallto dhe pantallona të gjera në “tweed” me motive, shoqëruar me një këmishë të bardhë.

Të dyja pamjet u plotësuan me sandale platformë Max të Jimmy Choo.

Performanca e Jennifer Lopez pasoi atë të Lady Gaga, e cila mbante veshur një copëz të bërë me dore nga Schiaparelli për të kënduar himnin kombëtar.

Previous ArticleNext Article